fbpx

Синтетичні тканини для друку

Синтетичні тканини для друку
7 Березня, 2024 admin
In Блог
cifrovay

Окрім натуральних, для пошиття одягу, виготовлення декору і побутових предметів активно використовуються різноманітні синтетичні матеріали та тканини зі змішаних волокон. З них успішно відшивають футболки, реглани, штани, светри, худі та інші елементи. Сучасні технології дозволяють надрукувати малюнок ледь не на всьому, що нас оточує. Серед тканин же найбільшою популярністю користується друк:

  • на акрилі;
  • на поліестері;
  • на флісі;
  • на мікрофібрі;
  • на нейлоні;
  • на віскозі.

Особливості друку на акрилі

Вироби з цього матеріалу мають безліч переваг. Вони швидко висихають, навіть після нанесення малюнку. Фарби рівномірно розподіляються на поверхні, забезпечуючи відмінну якість друку. Готове зображення набуває особливої яскравості та є дуже стійким до впливу зовнішніх факторів. Воно не тріскається і не вигорає. Особливості акрилу дозволяють надати малюнкам глибини та виразності.

Різноманіття фарб і технологій відкриває перед споживачем величезні можливості. Використовуючи надбання сучасності, можна створювати на поверхні акрилу цікаві ефекти – матові та текстурні зображення, блискучі принти, рельєфні чи контрастні малюнки. Друк на акрилі дуже довговічний. Він не псується під впливом ультрафіолету, низької чи високої вологості, від перепадів температури. Таким чином, одяг та текстиль з принтами на акрилі можна успішно використовувати як у закритих приміщеннях, так і на відкритих просторах. Матеріал легко обробляти в вигляді полотен чи готового одягу. Загалом, друк на акрилі – це відмінний спосіб створювати естетично привабливі та довговічні декоративні елементи для різного використання.

Особливості друку на поліестері

Поліестер своїм виглядом та властивостями дуже нагадує шовк. Він тонкий та гладкий, майже не поглинає вологу і не нагрівається. Вироби з поліестеру (одяг, побутові й декоративні предмети) не зминаються, легко перуться та швидко висихають. Особливо виграшною є суміш поліестеру з еластаном. Таке полотно є більш міцним і трохи еластичним.

Поліестер має дуже гладку поверхню, що дозволяє фарбі на ній добре абсорбувати та стійко фіксуватися. Це забезпечує яскравість, насиченість та довговічність кольорів. Матеріал є ідеальним для друку, адже швидко поглинає фарбу та висихає, що прискорює виробництво текстильних виробів.

Гладка текстура поліестеру дозволяє друкувати деталізовані зображення й тонкі лінії. Текстильні вироби отримують дуже ефектний та якісний дизайн. Малюнок на поліестері гарно «тримається», витримуючи часте прання й тривалу експлуатацію. Саме тому з нього активно виготовляють футболки, кепки й прапори. Поліестер вважають універсальним матеріалом.

Особливості друку на флісі

Текстура флісу м’яка та пориста. Флісовий одяг не назвеш ідеальним, якщо оцінювати його, як основу для друку. Через високий ворс принти на флісі не надто чіткі. Їхня контрастність низька. Щоб малюнок вийшов максимально привабливим, він повинен бути простим. Це мова про невелику кількість елементів великого розміру. Якщо замовник бажає нанести напис, його роблять жирним шрифтом, бо дрібні частини й тонкі лінії виглядають вкрай нечітко.

Фліс міцний та зносостійкий. Він добре пропускає повітря й наділений високою гігроскопічністю. Флісовий одяг легко переться та невибагливий у догляді, довговічний і не втрачає кольорів навіть після тривалої експлуатації, якщо підібрати правильний метод друку, який дозволить фарбі рівномірно розподілятися і добре закріплюватися до волокон. Окрім цього варто врахувати, що висока температура може пошкодити текстуру. Фліс поглинає фарбу швидше, ніж інші тканини, через свою пористу структуру. Друк на флісі – то завжди виклик, але з правильним підходом і використанням сучасних технологій можна досягти якісних результатів.

Особливості друку на мікрофібрі

Мікрофібра гарно переться і добре поглинає вологу, тому часто використовується для виробництва серветок. А ще вона відмінно підходить для сублімаційного друку. Під час друку фарба рівномірно розподіляється по поверхні, формуючи чіткий та яскравий малюнок. Висока абсорбція забезпечує насиченість кольорів та глибину зображення. Це особливо важливо для друку на темних або кольорових фонових тканинах. Принти на мікрофібрі мають високу стійкість до прання та зношування і, вони не втрачають своєї якості протягом тривалого часу.

Мікрофібра швидко висихає після друку, що полегшує процес виробництва і дозволяє швидше отримувати готові текстильні вироби. Вони виглядають дуже стильно і часто застосовуються для реклами. Такий матеріал використовується в різних текстильних виробах, включаючи рушники, простирадла, спортивний одяг тощо.

Особливості друку на нейлоні

З цієї тканини виготовляють різноманітні елементи одягу, декорації, штори. З нейлону шиють спортивні та сценічні костюми, вечірні сукні. Він пропускає світло та є дуже стійким до пошкоджень.

Вироби з нейлону витримують тривалу експлуатацію. Вони не бояться прання, але прати бажано в холодній воді. Нейлону не шкодить ультрафіолет, тож з нього часто відшивають вироби, які використовуються у відкритих приміщеннях чи під час вуличних заходів.

Нейлон має гладку поверхню, що дозволяє фарбі на ній рівномірно розподілятися і добре закріплюватися на тканині. Проте, важливо використовувати фарби, які спеціально розроблені для друку на синтетичних матеріалах, щоб забезпечити максимальну стійкості кольорів та високу якість малюнку. Гладка поверхня дозволяє наносити деталізовані зображення та складні дизайни. Нейлон швидко вбирає фарбу і швидко сохне, що полегшує процес друку і виготовлення текстильних виробів.

Друк на еластані

Еластан є синтетичною тканиною, що наділена особливими властивостями – вона дуже добре тягнеться, не пошкоджуючись при цьому, і легко повертається до своєї початкової форми. Одяг з еластану є дуже яскравим. Він добре облягає тіло, не зминається та завжди виглядає привабливо. Тканина – супер тонка та легка. Матеріал погано поглинає вологу, але й не дуже забруднюється та легко очищається. Він міцний і зносостійкий.

Вид друку та малюнок для нанесення на еластан обирають таким чином, щоб отримати зображення, яке втратить якість і яскравість навіть під час розтягування тканини. Фарба рівномірно розподілиться по гладкій поверхні матеріалу, та важливо контролювати вологість під час друку. Якщо вона висока, барвники можуть розмазатися. Нанесені малюнки будуть зносостійкими. Вони не бояться регулярного прання, зберігають якість та яскравість протягом тривалого часу.

Компанія Пакотек здійснює друк та вишивку на різних виробах і матеріалах. Склад їх також варіює. Прапори ми друкуємо на атласі, габардині, нейлоні й прапорній тканині. Спортивну форму відшиваємо із спортивного поліестеру вискої якості. Повноколірні та однокольорові зображення наносимо на футболки, сумки, кепки, реглани та інші предмети, враховуючи особливості тканин, з яких вони відшиті, та потреби замовника.