fbpx

Друк на тканинах: які натуральні матеріали можна використовувати для нанесення зображень

Друк на тканинах: які натуральні матеріали можна використовувати для нанесення зображень
7 Березня, 2024 admin
In Блог
maxresdefault

Друк можна здійснювати на різних типах тканин, але його якість та ефективність буде варіювати в залежності від обраного матеріалу. Яка основа підійде для друку якнайкраще? Різноманіття технологій дозволяє здійснювати друк на тканинах як натурального, так і штучного походження.

Найчастіше споживачі обирають для друку бавовну. Вона має велику абсорбуючу здатність, що робить її ідеальною для нанесення фарб. Фахівці з Пакотек враховують дану особливість, щоб виправдати очікування споживача, який прагне отримати одяг з яскравими принтами. Якісні фарби допомагають у досягненні бажаного результату. Текстурність – ще одна характеристика, на яку обов’язково слід звернути увагу, обираючи метод друку та дизайн, щоб забезпечити високу чіткість і деталізацію зображення.

Від якості друку на бавовні залежить і його стійкість до прання. Віддаючи перевагу сучасним фарбам та методам фіксації, фахівці забезпечують довговічність зображення під час експлуатації. Загалом, бавовна є чудовим матеріалом для друку. Вона м’яка та дуже приємна до тіла. Втім, не лише бавовняні вироби оздоблюються принтами. Окрім них для друку успішно використовується одяг з інших матеріалів, наприклад, із шовку – дорогого та елегантного. Він має гладку поверхню, яка дозволяє отримати стійкі зображення.

Друк на шовковому одязі має свої особливості. Цей матеріал дуже ніжний, тож він не витримує високих температур чи високого тиску. З іншого боку, для тканини характерна низька абсорбція, через що фарба не вбирається рівномірно і може змазатися. Щоб запобігти цьому, використовуються барвники, які розроблені спеціально для друку на шовку. Більш того, матеріал проходить додаткову обробку, яка дозволяє підвищити абсорбцію фарби та забезпечити кращу якість друку. Є у нього й безсумнівні плюси – тонкі та м’які волокна гарантують високу деталізацію зображення. Щоб зберегти його якомога довше в первісному вигляді, шовковий одяг бажано прати з делікатними миючими засобами. При цьому важливо уникати витирання й викручування, оскільки це може пошкодити нанесений малюнок.

Друк на шовку – стильний та елегантний. Він додає розкоші й вишуканості будь-якому текстильному виробу. Враховуючи особливості цієї тканини, можна отримати якісні й естетично привабливі результати.

Інші тканини для друку натурального походження

Не бавовною та шовком єдиним. Хоч їх найчастіше й використовують для нанесення малюнків, та для друку підходять також інші матеріали, серед яких льон. Його особлива текстура додає зображенню додаткового шарму. Принти на льоні виглядають дуже органічно. Цей матеріал має досить високу абсорбцію, тож він є гарною основою для різноманітних зображень – насичених та яскравих.

Також слід зазначити, що льняна тканина відноситься до екологічно чистих матеріалів, оскільки виготовляється з рослинних волокон і легко розкладається в природі. Таким чином друк на льоні може стати оптимальним варіантом для того, хто піклується про екологію. Це міцний матеріал, що оптимально підходить для виробництва текстильних виробів, які піддаються багаторазовому пранню та тривалій експлуатації. Друк на льоні може бути дуже довговічним і стійким за умови його правильної експлуатації. Вироби з даного матеріалу рекомендується прати в холодній воді, сушити – природним способом. Це одяг та чисельні декоративні предмети – рушники, серветки, напірники тощо.

Ще один з видів екологічних тканин, які використовуються для друку, є бамбук. Він м’який та приємний на дотик, тож складає гідну конкуренцію бавовні. Цей матеріал добре поглинає фарбу, відтворюючи яскраві та насичені зображення. Використання спеціальних барвників робить малюнок на бамбуковій тканині дуже стійким. Він не тріскається та не облазить в процесі експлуатації.

Примітно, що вовну теж можна декорувати принтами та іншими зображеннями, але вона дуже примхлива. Крім того, фарба, нанесена на вовну, виглядає трохи інакше, ніж на інших тканинах. Даний матеріал м’який та приємний на дотик і, він не витримує впливу високих температур. Враховуючи цей момент, для друку на бавовні часто використовують термоперенос чи сублімацію. Результатом стають унікальні, ексклюзивні вироби – светри, шарфи чи пледи.

Особливості друку на віскозі

Віскоза – тканина, властивості якої можуть нагадувати льон або навіть шовк, чи бавовну. Все залежить від способу обробки. Це дуже особливий матеріал. Він натуральний, але оброблений синтетичним шляхом. В більшості випадків тканина виблискує наче шовк. Її можна описати, як м’яку та стрімливу. Ця тканина легко драпірується.

Під час друку віскоза добре поглинає фарбу, тож кольори на принтах виглядають не надто насичено. Звісно, за потреби, можна збільшити кількість барвників та скоригувати яскравість забарвлення. В процесі важливо контролювати рівень вологості, якщо він високий, фарба може розмазатися і малюнки вийдуть нечіткими. Віскоза має гладку поверхню, що дозволяє наносити деталізовані зображення та тонкі лінії. Стійкість матеріалу до прання – помірна, тому рекомендується чітко дотримуватися вказівок виробника щодо догляду за виробами, м’якими та супер комфортними у використанні.

Компанія Пакотек займається різними видами друку на одязі та тканинах. Ми здійснюємо вишивкою, виготовляємо шеврони, друкуємо прапори та надаємо інші послуги з даного напрямку. Ви можете більш детально дізнатися про них, зазирнувши на відповідні сторінки нашого сайту.